Nový Range Rover

Range Rover HSE

Range Rover HSE je vybavený impozantní přední maskou chladiče v odstínu Dark Atlas, předním nárazníkem, lištami ventilačních otvorů a klikami dveří v barvě karoserie, což mu dodává neotřelý a moderní vzhled. Pro ještě individuálnější styl máte na výběr z široké palety barev interiéru a laků karoserie, navíc můžete zvolit působivá kola z lehké slitiny. V interiéru jsou sedadla čalouněná zrnitou kůží. Přední sedadla mají standardně elektrické ovládání, vyhřívání. Luxusní zážitky vylepšuje nejmodernější audiosystém Meridian* Sound System o výkonu 380 W. Range Rover HSE nabízí výjimečně kultivovanou jízdu díky vynikajícímu novému vznětovému motoru LR-TDV6 3,0 litru spojeného s pokrokovou osmistupňovou automatickou převodovkou.

range-rover

Range Rover Vogue

Range Rover Vogue vděčí za svůj jednolitý vzhled impozantní přední masce chladiče, která kombinuje odstíny Dark Atlas a Atlas, a dále přednímu nárazníku, lištám ventilačních otvorů a klikám dveří v barvě karoserie. Personalizaci umožňuje široká paleta barev interiéru a laků karoserie, kterou doplňují působivá kola z lehké slitiny s průměrem ráfku 20, 21 a 22 palců dodávaná na přání. V interiéru jsou sedadla čalouněná kůží Oxford. Vyhřívaná sedadla vpředu a vzadu zajišťují pohodlí v chladném počasí. Řada vznětových motorů zahrnuje novou jednotku LR-TDV6 3,0 litru a motor LR-SDV8 4,4 litru, který poskytuje suverénní výkon. K dispozici je rovněž výkonný zážehový motor LR-V8 5,0 litru Supercharged. Všechny motory jsou spojeny s pokrokovou osmistupňovou automatickou převodovkou.

range-rover

Range Rover Autobiography

Autobiography představuje vrchol modelové řady Range Rover. Je vybaven impozantní leskle chromovanou maskou chladiče, předním nárazníkem a lištami ventilačních otvorů v odstínu Atlas. Požadavkům na individuální styl vychází vstříc široká nabídka barev karoserie včetně prémiových metalických laků s výběrem dvou nových kontrastních barev střechy a 22 dodatečných barev interiéru. Interiér nabízí nejvyšší úroveň řemeslného zpracování a je vybaven sedadly čalouněnými nejjemnější kůží, dřevěným ozdobným obložením a koženým čalouněním stropu. Řada vznětových motorů zahrnuje nový motor LR-TDV6 3,0 litru a motor LR-SDV8 4,4 litru orientovaný na ještě vyšší výkon. K dispozici je rovněž výkonný zážehový motor LR-V8 5,0 litru Supercharged.

range-rover

Range Rover Vogue Long Wheelbase

Rozšíření zadního prostoru o 186 mm pro větší pohodlí cestujících dosáhli konstruktéři prodloužením karoserie před zadními koly. Silueta Range Roveru včetně panoramatické střechy zůstala nezměněná. Dostupná bude klasická třímístná lavice nebo individuální přepychová sedadla Exclusive Class. Zadní sedadla nabízejí možnost sklonění až o 17 stupňů, což je o osm stupňů více než u klasického Range Roveru se standardním rozvorem. Navíc je možné posunout přední sedadlo ještě více dopředu, takže vzniká maximum prostoru a pohodlí pro cestující na zadních sedadlech. Ve voze jsou také elektricky ovládané rolety na bočních oknech. Range Rover se bude odlišovat od ostatních modelů písmenem „L“ na bocích vozu. Prodloužená verze bude nabízena ve výbavách Range Rover „Vogue“ a „Vogue SE“.

range-rover

Range Rover Autobiography Long Wheelbase

Range Rover s prodlouženým rozvorem se vyznačuje unikátní konstrukcí, která dopřává cestujícím na zadních sedadlech ještě více prostoru pro nohy s možností upravit si sklon opěradla. Vůz si přitom zachovává nezaměnitelnou siluetu legendárního modelu Range Rover.

range-rover

Varianty Interiéru

Interiér modelu Range Rover je charakterizován ušlechtilými materiály, moderním, elegantním designem a dokonalým řemeslným zpracováním. Jemné, ručně zpracované kůže doplňuje ozdobné obložení ze skutečného dřeva společně s chromovanými přístroji.

Výbava na přání pro tento model

 

Sedadla čalouněná zrnitou kůží v odstínu Ebony

Sedadla čalouněná zrnitou kůží v odstínu Ebony

Sedadla čalouněná zrnitou kůží v odstínu Almond

Sedadla čalouněná zrnitou kůží v odstínu Almond

Sedadla čalouněná zrnitou kůží v odstínu Cirrus

Sedadla čalouněná zrnitou kůží v odstínu Cirrus

Funkčnost sedadel a komfortní výbava

Interiér modelu Range Rover s velmi pečlivě navrženým designem je prostorný a pohodlný. Díky rozvoru prodlouženému o 42 mm si mohou nyní cestující na zadních sedadlech užívat více než 1 metr prostoru pro nohy.

Standardní výbava tohoto modelu Zcela nový Range Rover

 • Zadní lavice s průchodem pro přepravu dlouhých předmětů
 • Loketní opěrky na sedadlech řidiče a spolujezdce vpředu
 • Úchyty pro dětské sedačky ISOFIX

Ozdobné obložení Interiéru

Interiér modelu Range Rover kombinuje moderní eleganci s výraznými architektonickými tvary. Ladné čisté linie jsou zdůrazněny ručně vyrobeným ozdobným obložením dodávaným v mnoha pečlivě zvolených barvách a materiálech.

Čalounění stropu

Výběr barev pro čalounění stropu je příležitostí k vyjádření individuálního stylu a osobních preferencí.

Vnitřní výbava

V modelu Range Rover je každý detail v interiéru navržen s ohledem na zachování elegantních, čistých linií. Nejmodernější, intuitivní funkčnost vychází ze zjednodušeného, srozumitelného uspořádání ovládacích systémů. V interiéru je vynikající nabídka odkládacích prostorů s velkorysejšími přihrádkami ve výplních dveří, velkou dvojitou odkládací schránkou před sedadlem spolujezdce a velkou schránkou pod loketní opěrkou, na přání včetně funkce chlazení. K dispozici je rovněž nejmodernější automatický klimatizační systém.

Standardní výbava tohoto modelu - Zcela nový Range Rover

Třízónová automatická klimatizace

Třízónová automatická klimatizace

Dekorační osvětlení interiéru

Dekorační osvětlení interiéru

Kůží obšitý volant

Kůží obšitý volant

 • Samostmívací vnitřní zpětné zrcátko
 • Jednodílná sluneční clona

Výbava na přání pro tento model  - Zcela nový Range Rover

Čtyřzónová automatická klimatizace

Čtyřzónová automatická klimatizace

Osvětlené hliníkové prahové lišty s nápisem Range Rover

Osvětlené hliníkové prahové lišty s nápisem Range Rover

Chlazená schránka ve středové konzole vpředu

Chlazená schránka ve středové konzole vpředu

Zákazníkem konfigurovatelné dekorační osvětlení interiéru

Zákazníkem konfigurovatelné dekorační osvětlení interiéru

Vyhřívaný kůží obšitý volant

Vyhřívaný kůží obšitý volant

Vyhřívaný volant s věncem obšitým kůží a obloženým dřevem

Vyhřívaný volant s věncem obšitým kůží a obloženým dřevem

 

 

 • Kobercové rohože vpředu a vzadu
 • Dvoudílná sluneční clona

Vnější výbava

Odvážná grafika ze světelných diod LED na přídi tvoří pro vozy Range Rover charakteristické propojené kruhy. Nápadné zadní světlomety používají výhradně technologii LED s osobitými čtvercovými grafickými vzory. Záď zaujme rovněž novou interpretací „trojitých linií“ a třetím brzdovým světlem LED, které zůstává „ukryto“, dokud se nerozsvítí.

Adaptivní xenonové světlomety (včetně ostřikovačů) Adaptivní xenonové světlomety (včetně ostřikovačů)
Automatické světlomety s asistentem dálkových světlometů Automatické světlomety s asistentem dálkových světlometů Zadní svítilny LED Zadní svítilny LED Přední mlhové světlomety Přední mlhové světlomety
 • Čelní okno ze zvukově izolačního vrstveného skla
 • Vyhřívané čelní okno, vrstvená boční okna s povrchem odpuzujícím vodu v předních dveřích a vrstvená boční okna v zadních dveří a vrstvená třetí boční okna
 • Elektricky nastavitelná, samostmívací, vyhřívaná a sklopná vnější zpětná zrcátka s pamětí pro uložení polohy a s osvětlením vozovky (osvětlení vozovky včetně osvětleného loga Range Rover)
 • Přední stěrače se senzorem deště/zadní stěrač s ostřikovačem
 • Elektricky nastavitelná, samostmívací, vyhřívaná a sklopná vnější zpětná zrcátka s osvětlením vozovky a paměť s „řidičem volitelným“ automatickým naklápěním zrcátka při zařazení zpětného chodu
 • Parkovací senzory vpředu a vzadu se zobrazováním na displeji
 • Časově zpožděné vypínání světlometů (funkce Follow-me-home)

Přenos hnací síly a jízdní dynamika

Nový systém Terrain Response 2 Auto® posouvá vynikající všestranné dovednosti modelu Range Rover schopného překonávat jakýkoli druh terénu na ještě vyšší úroveň. Systém sleduje stav povrchu a na základě toho určuje nejvhodnější reakce a automaticky optimalizuje nastavení vozidla pro daný terén. Výsledkem jsou ještě lepší zážitky ze suverénní jízdy v téměř jakýchkoli podmínkách. Inteligentní pohon všech kol pomáhá udržovat výjimečnou úroveň výkonu na silnici i v terénu, zatímco systém Adaptive Dynamics (ve standardní výbavě) vylepšuje ovladatelnost a komfort odpružení. Převodovka řadí hladce a snadno a přispívá k vyšší hospodárnosti.

Elektronické rozdělování brzdné síly EBD (Electronic Brake-force Distribution) Elektronické rozdělování brzdné síly EBD (Electronic Brake-force Distribution)
Adaptive Dynamics a Dynamic Response Adaptive Dynamics a Dynamic Response Zvýšená poloha za volantem Zvýšená poloha za volantem
Osmistupňová automatická převodovka Osmistupňová automatická převodovka Terrain Response 2 Auto® Terrain Response 2 Auto® Řízení s elektrickým posilovačem EPAS (Electric Power Assisted Steering) Řízení s elektrickým posilovačem EPAS (Electric Power Assisted Steering)
Trvalý pohon všech kol (4WD) Trvalý pohon všech kol (4WD) Elektronicky řízený protiprokluzový systém ETC (Electronic Traction Control) Elektronicky řízený protiprokluzový systém ETC (Electronic Traction Control) Řízení brzdné síly v zatáčce CBC (Cornering Brake Control) Řízení brzdné síly v zatáčce CBC (Cornering Brake Control)

 

Stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control) Stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control)    

 

Motor LR-TDV6 3,0 litru

V modelu Range Rover je nyní k dispozici vznětový motor LR-TDV6 3,0 litru s ještě nižší spotřebou paliva, který nabízí suverénní výkon a maximální točivý moment 600 N.m. Vynikající výkon a rychlé reakce v celém rozpětí provozních otáček zajišťuje postupné přeplňování dvěma turbodmychadly s paralelním uspořádáním. Inteligentní systém Stop/Start automaticky vypíná motor během milisekund. Vypnutý motor nemá žádné emise a kombinovaná hodnota emisí CO₂ je 196 g/km. Aktivní ovládání lamel v přední masce chladiče optimalizuje aerodynamiku uzavřením masky chladiče v situacích, kdy není zapotřebí přívod chladicího vzduchu.
Pro evropské trhy se dodává také filtr pevných částic.

<strong>Vznětový motor LR-TDV6 3,0 litru</strong>
Provozní vlastnosti (předběžné údaje výrobce) Vznětový motor LR-TDV6 3,0 litru
Nejvyšší rychlost (km/h) 209
Zrychlení 0-100 km/h (s) 7,9
Spotřeba paliva Vznětový motor LR-TDV6 3,0 litru
Město l/100 km 8,5
Mimo město l/100 km 7,0
Kombinovaná l/100 km 7,5
Emise CO₂ (g/km) 196

 

 

 

 

Motor LR-SDV8

Exkluzivně pro Range Rover vyvinutý vznětový motor LR-SDV8 nabízí zážitek suverénní jízdy s mimořádným výkonem a mohutným točivým momentem 700 N.m. Výkon byl zvýšen z 230 kW na 250 kW, zatímco emise CO₂ klesly v porovnání s předchůdcem o 10 procent na 229 g/km. Postupné přeplňování dvěma turbodmychadly s paralelním uspořádáním je zárukou konzistentního výkonu v celém rozsahu využitelných otáček. A osmistupňová automatická převodovka řadí hladce a rychle. Výsledkem je přesvědčivá kultivovaná jízda.
Pro evropské trhy se dodává také filtr pevných částic.

<strong>Vznětový motor LR-SDV8 4,4 litru</strong>
Provozní vlastnosti (předběžné údaje výrobce) Vznětový motor LR-SDV8 4,4 litru
Nejvyšší rychlost (km/h) 217
Zrychlení 0-100 km/h (s) 6,9
Spotřeba paliva Vznětový motor LR-SDV8 4,4 litru
Město l/100 km 11,5
Mimo město l/100 km 7,6
Kombinovaná l/100 km 8,7
Emise CO₂ (g/km) 229

 

 

 

 

Motor LR-V8 5,0 litru

Motor LR-V8 5,0 litru přeplňovaný kompresorem dosahuje nejvyššího výkonu 375 kW (510 k) a byl optimalizován pro ještě lepší výkonovou charakteristiku, nižší spotřebu paliva a kultivovanost jízdy. Vyšší úroveň výkonu a točivého momentu zkrátila čas potřebný ke zrychlení z 0 na 100 km/h o 0,8 sekundy v porovnání s předchozím modelem, přestože se může motor pochlubit nižšími emisemi 322 g CO₂/km. Mezi další vylepšení patří šestá generace kompresoru TVS (Twin Vortex System) s vynikající termodynamickou účinností a mimořádně nízkou hladinou hluku.

*Největší rychlost modelu V8 Supercharged je 250 km/h v kombinaci s 22" koly.

<strong>Zážehový motor LR-V8 Supercharged 5,0 litru</strong>
Provozní vlastnosti (předběžné údaje výrobce) Zážehový motor LR-V8 Supercharged 5,0 litru
Nejvyšší rychlost (km/h) 225/250*
Zrychlení 0-100 km/h (s) 5,4
Spotřeba paliva Zážehový motor LR-V8 Supercharged 5,0 litru
Město l/100 km 20,6
Mimo město l/100 km 9,9
Kombinovaná l/100 km 13,8
Emise CO₂ (g/km) 322

 

  Range Rover Long Wheelbase

 • Nový Range Rover

Videa