INTERIÉR
 

Moderní a zároveň luxusní interiér byl navržen pro potěšení vašich smyslů.

VAŠE VOLBA BAREV A MATERIÁLŮ

Pohodlí a kvalita jsou vždy na prvním místě. Ta nejkvalitnější kůže obšitá dvojitým prošíváním, moderní materiály a možnost volby mezi pečlivě vyrobenými obloženími v černém klavírovém laku, z uhlíkových vláken nebo z pravého dřeva. S naprostou přesností jsou jednotlivé díly obložení řezány laserem na tloušťku 0,5 mm. Poté se se vší důkladností instalují tak, aby se jejich vzorek na obou stranách interiéru zrcadlově odrážel. Obložení je pečlivě připravováno v prostředí s optimalizovanou teplotou a vlhkostí.

Zvolte si ze třech druhů čalounění sedadel: kůže Bond Grain, kůže Soft Grain a semianilinová kůže. Mimořádně hebké a na dotek přirozené materiály odebíráme od předních dodavatelů z Velké Británie a Itálie. Pro zachování jedinečného vzhledu a charakteru prochází materiál rozsáhlou úpravou. Veškeré kožené čalounění je dvojitě prošíváno pro zajištění dlouhé životnosti a zachování nekompromisní kvality značky Jaguar. Višší míru individualizace zajistí prošívání v kontrastních barvách.

SPORTS INTERIOR PACK

U modelů Jaguar XJ Premium Luxury a Portfolio můžete interiér rovněž změnit na jedinečný sportovní styl. Balíček zahrnuje vylepšená sportovní sedadla nastavitelná v 18/18 směrech, čalouněná kůží Soft Grain, vyhřívaná a chlazená sedadla v zadní řadě a paměť tří pozic sedadel řidiče a spolujezdce. Na výběr jsou rovněž další dvě možnosti čalounění interiéru, sada pedálů z nerezové oceli a čtyřzónová automatická klimatizace.

POHODLÍ PRO ŘIDIČE A SPOLUJEZDCE

Pomocí jednoduchých pětisměrných ovládacích prvků na volantu můžete ovládat často používané funkce prostřednictvím nabídky virtuálních nástrojů aniž byste museli dát ruce z volantu nebo vybírat z nabídky na dotykové obrazovce. Další ovládací prvky pod rameny volantu slouží k ovládání tempomatu, telefonu a interaktivních hlasových funkcí. A pro ještě vyšší komfort během mrazivých zimních rán nabízí Jaguar XJ možnost vyhřívaného volantu. Maximální pohodu při dlouhých cestách zajišťují přední Sedadla s možností nastavení pěti různých masážních programů. Jejich intenzitu lze nastavovat tak, aby vyhovovaly individuálním požadavkům.

NAHLÉDNOUT PŘES SKLO

Panoramatická prosklená střecha ze speciálního skla odrážejícího teplo vyplňuje celou šířku vozidla a směřuje podélně až nad zadní sedadla. Sklo filtruje UV paprsky a zaplavuje interiér přirozeným světlem. Interiér tak působí vzdušně a záviděníhodně prostorně. Účinné tónování skla dodává pocit soukromí. Zadní sklo jakoby plynule zabaluje celý vůz. Vytváří ladnou linii střechy, která zdůrazňuje dlouhou, nízkou a širokou siluetu XJ a jeho úchvatný profil.

KLIMATIZACE

Upravte vnitřní prostředí vozu tak, aby vyhovovalo vám a vašim spolujezdcům. Slouží k tomu dvouzónová nebo čtyřzónová klimatizace, která zahrnuje prachový a pachový filtr, regulace vlhkosti a automatické odmlžování oken.

ELEKTRICKÁ SLUNEČNÍ CLONA NA ZADNÍ OKNA

Elektrická clona chrání cestující na zadních sedadlech před prudkým slunečním světlem. Lze ji jednoduše ovládat stisknutím tlačítka, kdykoli je zadní okno zcela zavřené.

PRACOVNÍ STOLEČKY

Jaguar XJ nyní nabízí ještě lepší prostor pro práci díky novému designu pracovních stolečků, které jsou k dispozici u modelů s dlouhým rozvorem. Jsou po řemeslné stránce nádherně propracované a prostřední části mají potažené kůží. Jsou zkonstruovány tak, aby po skončení práce bylo možné zaklopit je zpět do zadní části předních sedadel.

JEMNÉ DOVÍRÁNÍ DVEŘÍ

>Systém jednoduchého dovírání dveří automaticky zajišťuje, aby dveře vozu Jaguar XJ byly bezpečně zavřené při minimální námaze a bez zbytečného hluku. Na málo prostorných parkovacích místech a všude tam, kde oceníte opatrné zavírání, pomůže funkce jemného dovírání dveří.

PROMYŠLENO DO POSLEDNÍHO DETAILU

Uvnitř modelu XJ vám na cestu svítí uklidňující fosforově modré tlumené světlo. Tento jemný odstín je jak praktický tak i příjemný. Světlo vychází ze středové konzoly, obložení dveří, klik na dveřích i analogových hodin. A díky technologii JaguarSense™ můžete jedním stisknutím tlačítka otevřít odkládací schránku nebo rozsvítit světla ve stropní konzole.