INTERIÉR
 

Posaďte se do dokonale padnoucích sedadel a budete připraveni na představení. XE nabízí divadlo pro smysly. Stiskněte pulzující tlačítko Start a v modelech s automatickou převodovkou se precizně tvarovaný otočný volič Jaguar Selector pomalu vtiskne do vaší dlaně. Show začíná.

NAVAŽTE SPOJENÍ

S modelem XE navážete spojení v okamžiku, kdy usednete do dokonale padnoucích sedadel - v Jaguaru budete sedět nízko. Přímo před vámi jsou dva velké, příjemně povědomé, kruhové analogové přístroje ve stylu sportovních vozů a informační displej. Sdružené přístroje, inspirované modelem F-TYPE, jsou velmi přehledné. Nyní uchopte robustní sportovní volant - i ten je z modelu F-TYPE.

Zvýšená středová konzola vedle vás umocní pocit, že sedíte v kokpitu. Z konzoly elegantně stoupá stupňovitý středový panel, který nese nejnovější dotykový displej Jaguar. Stiskněte tlačítko Start a XE procitne k životu. Ve vozech s automatickou převodovkou se vysune otočný volič, aby se vtiskl do vaší dlaně. XE vytváří dojem, že je živoucím organismem.

STUPŇOVITÁ PŘÍSTROJOVÁ DESKA

Jedinečná stupňovitá přístrojová deska modelu XE v ladných liniích klesá, a vytváří tak atmosféru elegantní prostornosti. K dispozici je leskle černé obložení nebo řada moderních obložení z hliníku či dřeva.

CHROMOVANÉ KRAJNÍ VÝDECHY VENTILAČNÍ SOUSTAVY

Krajní výdechy ventilační soustavy s matně chromovanou povrchovou úpravou se nalézají na přechodu mezi přístrojovou deskou a výplněmi dveří. Ve většině verzí jsou zespodu osvětlené a zdůrazňují šířku interiéru modelu XE.

ODKLÁDACÍ PROSTORY

Nápadité ergonomické uspořádání interiéru modelu XE zahrnuje mimo jiné stropní konzolu s přihrádkou pro sluneční brýle. Odkládací přihrádka před řadicí pákou má správný tvar pro chytrý telefon a pod loketní opěrkou se nachází objemná úložná schránka. Ve všech dveřích jsou navíc držáky pro lahve o objemu 500 ml.

NEJKVALITNĚJŠÍ MATERIÁLY

Interiér modelu XE si můžete zcela přizpůsobit svým představám. Vytvořte si jedinečný vzhled a atmosféru. My dodáme prémiové, kvalitní a moderní materiály a mimořádně pečlivé řemeslné zpracování – vy nám řeknete, jak má váš ideální interiér vypadat. Rozmanité barevné kombinace doplňuje jedenáct variant elegantního moderního obložení, společně s vysoce kvalitními tkaninami a kůžemi, od veluru přes ty s výraznou zrnitou strukturou až po kůže s jemnou strukturou.

Námi nabízené kůže odebíráme od nejlepších dodavatelů ve Velké Británii a Itálii, abychom zaručili přirozený dojem a měkký pocit. Dvojité prošívání kůže zvyšuje odolnost a je nabízeno v kontrastních barvách, které umocňují luxusní atmosféru v interiéru XE.

OBLOŽENÍ A DEKORATIVNÍ PRVKY

Vyčnívejte, nebo splyňte s davem. Završte výběr barev a materiálů v interiéru vhodným obložením a ozdobnými prvky z nabídky značky Jaguar. Nabídka obložení zahrnuje dvě speciální varianty, čtyři druhy hliníku a pět druhů dřeva. V závislosti na svých preferencích můžete vytvořit klasickou, sportovní nebo moderní atmosféru:

Leskle černé obložení; Kartáčovaný hliník; Eloxovaný hliník; Reliéfní hliník; Hliník se síťovou strukturou; Uhlíková vlákna; Jasanové dřevo, mat; Ebenové dřevo s výraznou kresbou, lesk; Šedé jasanové dřevo, mat; Šedé ebenové dřevo s výraznou kresbou, mat; Dřevo s jemnými liniemi.