INTERIÉR 
 

Interiér modelu F-TYPE v sobě snoubí funkční ergonomii se sportovním stylem. Architektura kabiny byla pečlivě promyšlena, ovládací prvky a přístroje jsou jednoduché a snadno použitelné. Řidič je vždy na prvním místě. Bohatá nabídka barev a čalounění pro interiér usnadňuje vyjádření vaší individuality.

DESIGN INTERIÉRU

Zažijte naprosté splynutí s vozem. Stačí jediné stisknutí tlačítka Start, motor ožije a vy pocítíte dokonalou jednotu se svým vozem F-TYPE. Jedinečný design kokpitu zajišťuje skvělý výhled, minimum rozptylujících prvků a nízkou polohu řidiče v blízkosti těžiště. Kabina v uspořádání sedadel 1+1 řidiče doslova obejme.

OVLÁDACÍ PRVKY ORIENTOVANÉ NA ŘIDIČE

Jaguar F-TYPE poskytuje řidiči informace jen tehdy, když je potřebuje, nebo si je přeje vidět. Přístrojová deska je jednoduchá, srozumitelná a snadno čitelná. Dva velké analogové ukazatele jsou nepostradatelnou součástí sportovního vozu. Na tříramenném volantu jsou integrovány ovladače důležitých funkcí. Pomocí řadicích páček pod volantem můžete prsty měnit sekvenčně rychlostní stupně, aniž byste museli pustit rukou volant. Chcete-li si dopřát ještě vyšší kontrolu nad vozem, můžete použít volič Jaguar SportShift Selector na středové konzole, který nabízí jak plně automatický režim, tak i manuální ovládání ve sportovním režimu. Můžete tak sekvenčně volit rychlostní stupně – posunutím voliče dopředu zařadíte nižší stupeň, posunutím vzad pak stupeň vyšší. Prostřednictvím osmipalcové dotykové obrazovky v modelu F-TYPE lze intuitivně ovládat klíčové funkce vozu včetně navigace, informačního a zábavního systému, a pokud je součástí výbavy, pak i systému Dynamic-i.

VÁŠ ZCELA OSOBNÍ JAGUAR

Každý Jaguar F-TYPE je zrcadlem vaší osobnosti. Vyberte si ze čtyř verzí sedadel, bohaté řady panelů a barevných ladění a sestavte si svůj zcela osobní interiér. Zvolte si model, jaký odpovídá vašim požadavkům na výkon a dynamiku, vyberte si z volitelných výbavových prvků a příslušenství a vytvořte si svůj zcela osobní Jaguar F-TYPE.

VELKORYSÝ ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

Zavazadlový prostor modelu Jaguar F-TYPE Coupé je uživatelsky přátelský a vysoce praktický. S kapacitou až 407 litrů pojme celou sadu zavazadel nebo dva golfové bagy. Volitelná funkce elektrického ovládání výklopné zádi umožňuje otevírání a zavírání víka pouhým stisknutím tlačítka. Zavazadlový prostor modelu Jaguar F-TYPE Cabriolet má objem 196 litrů a je dostatečný pro uložení jednoho golfového bagu nebo kompletní sady zavazadel.

INTELIGENTNÍ VENTILAČNÍ SYSTÉM

Přehledná a extrémně nízko položená přístrojová deska zajišťuje řidiči optimální výhled. S minimem rozptylujících prvků přispívá ke zvýšení bezpečnosti jízdy. Součástí vyspělého systému řízení klimatizace je inteligentní ventilační systém - zdvojené centrální výdechy skryté v palubní desce se v případě potřeby automaticky vynoří a po použití se znovu nenápadně vnoří zpět.

R UVNITŘ

Interiér modelu Jaguar F-TYPE R umocňuje intenzivní prožitek v kokpitu 1+1. Představuje vrchol řemeslného zpracování a dynamiky značky Jaguar. Výbava modelu R, obložení Dark Technical Weave Aluminium s výpletovým dezénem na středové konzole a čalounění interiéru v prémiové kůži s kontrastním prošíváním, propůjčuje vozu nezaměnitelný charakter. Sedadla Performance, s vyraženým emblémem R na opěrkách hlavy, řidiče i spolujezdce doslova obejmou a při sportovním jízdním stylu jim zajišťují dostatečné boční vedení. Sportovní volant „R“ se zploštělou spodní hranou je vybaven páčkami řazení v oranžové barvě Ignis.

INTERIÉROVÝ PAKET S PRÉMIOVOU KŮŽÍ V ODSTÍNU RED/h1>

Tento interiér je vybaven sedadly Performance čalouněnými kůží Premium v odstínu Red s kontrastním prošíváním v odstínu Jet. Kůží Premium v odstínu Red je čalouněna i horní část přístrojové desky, středová konzola a výplně dveří. Koberečky v odstínu Jet jsou lemovány kůží v odstínu Red s kontrastním prošíváním v odstínu Jet, toto prošívání je též použito na loketních opěrkách ve dveřích a na středové konzole, čímž je dosaženo charakteristického kontrastu.

INTERIOR BLACK PACK

Paket Interior Black Pack Jaguaru F-TYPE zdůrazňuje energickou tvář vozu. Zahrnuje leskle černé lemování ventilačních průduchů a tlačítek na dveřích. Tmavou dekoraci mají díky leskle černé barvě i kruhové ukazatele na přístrojové desce a povrch konzoly v odstínu Black Hex Aluminium. Standardní volant je nahrazen sportovním s plochou spodní stranou a s leskle černým potahem.

VĚTRNÝ ŠTÍT

Chcete-li si dopřát klidnější jízdu se složenou střechou, můžete omezit hluk způsobovaný větrem pomocí tohoto volitelně dodávaného větrného štítu, který je určen k umístění mezi oblouky chránící posádku v případě převrácení vozu.

KONFIGUROVATELNÉ OSVĚTLENÍ

Stačí jen stisknout tlačítko Start a vůz F-TYPE ožije. Konfigurovatelné osvětlení je standardem v modelech F-TYPE S, F-TYPE V8 S a F-TYPE R a přináší ještě větší možnosti individuálního nastavení díky výběru z fosforeskující modré, bledě modré, bílé, korálově červené a běžné červené barvy. Aktivujte dynamický režim a osvětlení držadel dveří, středové konzoly a sdružených přístrojů na palubní desce se přepne na červené.